Aż się prosi

30 miesięcy temu popełniłem na tym blogu wpis zatytułowany „Moja taryfa pre-paid”. W statystykach długo się nie wyróżniał, aż nadeszła taka chwila, gdy nagle ożyło nim zainteresowanie.

Streszczenie menedżerskie archiwalnego wpisu, dla tych, którym nie chce się kliknąć w link:

W ofertach prepaid operatorzy powinni wprowadzić pakiety zawierające stosunkowo dużą liczbę minut i SMS, które można aktywować po doładowaniu przekraczającym ich cenę. Proponowałem 350 minut do wszystkich krajowych sieci wymiennych 1 do 1 na SMS/MMS plus darmowe rozmowy, SMS i MMS we własnej sieci za 40 zł przy doładowaniu za 50 zł i – opcjonalnie – 150 minut (na zasadach jak wcześniej) – za 20 zł przy doładowaniu za 30 zł. Wolna dycha z doładowania mogła być przeznaczona na pakiet 1 GB za 10 zł.

Przypominam, że 30 miesięcy temu taryfa no limit SIM-only obejmująca rozmowy do sieci komórkowych i SMS/MMS kosztowała 79 zł plus 7 zł lub 10 zł za nielimitowane rozmowy na stacjonarne plus opłata za pakiet internetowy.

Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że twórcze rozwinięcia tego pomysłu znalazłem w ofertach takich operatorów jak Mobile Vikings, Virgin Mobile oraz – od 9 września 2014 roku – w ofercie Plush Plusa. Każda z tych ofert jest de facto lepsza od tego co zaproponowałem, ale też czasy są inne. Inne choćby dlatego, że spadły stawki MTR. Idea jednak pozostała – operator oferuje duże pakiety usług.

Patrząc na ofertę Plush aż się prosi, żeby operator pomyślał o pakietach za 5 zł (to najczęstsza kwota doładowania) ważnych 5 dni. Co w nich ma być? Rozmowy, SMS/MMS i transmisja danych. Proporcje pozostawiam inżynierom taryfowym. Moja sugestia przykładowego pakietu to: 500 SMS wymienne 1 do 1 na 500 MMS lub 500 MB danych dla tych, którym rozmowy nie są potrzebne. Jeśli się to z jakichś powodów nie spina biznesowo to minimum to 300 SMS wymienne 1 do 1 na 300 MMS i 300 MB danych.

Druga propozycja, o którą aż się prosi, to umożliwienie automatycznego zasilania konta Plush z rachunku w Plus Banku. Tu korzyści ma użytkownik – nie musi pamiętać, że mija 30 dni od uruchomienia pakietu – i grupa kapitałowa Zygmunta Solorza-Żaka – dosprzedana dodatkowa usługa bankowa i popularyzacja konta osobistego w Plus Banku.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: