Internet ofiarą budżetowych cięć [aktualizacja]

Wygląda na to, że budżet Unii Europejskiej na lata 2014-2020 pogrzebał cele Agendy Cyfrowej. Tak przynajmniej wynika z notki zamieszczonej w serwisie Gigacom. W dużym streszczeniu: szukając budżetowych oszczędności ścięto – z 9,2 mld euro do 1 mld euro – fundusze na wspieranie rozwoju szybkiego internetu. Tylko tyle i aż tyle.

[aktualizacja] Komisarz Neelia Kroes uznała za stosowane zabrać głos w sprawie ścięcia funduszy CEP przeznaczonych na szybki internet. Jak wyjaśnia, z owego 1 mld ani eurocent nie będzie przeznaczony na szybki internet.

Reklamy

2 Komentarze

 1. No i dobrze, jak jest kryzys to niech inwestują mądrze pieniądze a nie w super internet który będzie ściągał film w 5 minut.

  Odpowiedz

  • Posted by Tomasz Świderek on 15 lutego 2013 at 18:46

   W 2004 roku prominentny dziś przedstawiciel jednego z operatorów stacjonarnych był uprzejmy mówić o „absurdalnie wysokich przepływnościach rzędu 1 Mbps”, w 2009 roku przedstawiciel pewnego operatora stacjonarnego twierdził, że 1 Mbps wystarczy na długo większości klientów. Mam w domu łącze 6 Mbps i wyraźnie czuję, że to sporo za mało, aby zrealizować wszystkie potrzeby domowników. Inaczej mówiąc 30 Mbps w 2020 roku – moim zdaniem – nie będzie żadną fanaberią. I nie o ssanie filmów z P2P chodzi.

   Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: