Kilka ciekawych liczb

W 2012 roku w krajach klasyfikowanych jako rynki rozwijające się sprzedano 459 mln urządzeń działających w sieciach 3G/4G, czyli o 112 mln więcej niż rok wcześniej. W tym samym czasie sprzedaż urządzeń działających w sieciach 3G/4G w krajach rozwiniętych zwiększyła się o 21 mln do 469 mln sztuk.

Powyższe informacje podał Qualcomm, czołowy producent procesorów i chipsetów do telefonów komórkowych oraz właściciel kluczowych patentów wykorzystywanych przez producentów sprzętu działającego w sieciach 3G/4G. Qualcomm pod pojęciem urządzenia rozumie zarówno telefony, jak i inne urządzenia wykorzystujące transmisję danych w sieciach 3G/4G.

Qualcomm szacuje, że w 2013 roku w krajach klasyfikowanych jako emerging markets – jest nim np. Polska – zostanie sprzedanych 536 mln urządzeń 3G/4G, a w krajach rozwiniętych (Europa, Japonia, Korea, Ameryka Północna) – 499 mln.

Qualcomm publikując swoje prognozy przy okazji pokazał różnicą między wcześniejszymi prognozami na 2012 rok, a obecnymi szacunkami. W przypadku emerging markets obecne szacunki są o 20 mln sztuk większe niż wcześniejsze, a w przypadku krajów rozwiniętych jedynie o 3 mln wyższe, przy czym w przypadku Ameryki Północnej „wykonanie” jest o 5 mln niższe niż prognozowano.

I na koniec jeszcze jeden smaczek. Qualcomm szacuje, że w 2012 roku rynek urządzeń działających w sieciach 3G/4G wart był ok. 208 mld dolarów, a średnia cena sprzedaży urządzenia przez producenta (ASP) wynosiła ponad 220 dolarów.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: