Z przeceną akcji TP w tle

Czytam, że niektórzy analitycy są zaskoczeni cięciami celów finansowych TP i obniżką dywidendy. Czytam i przecieram oczy ze zdumienia.

Moim zdaniem, zapowiadały to już wyniki I półrocza, a patrząc na trendy rynkowe już w chwili publikacji przez TP celów na 2012 rok można było mieć wątpliwości, czy są realne.

TP żyje z dostarczania usług klientom, a klienci co raz chętniej głosują nogami i wędrują tam, gdzie oferta jest dla nich atrakcyjna, w tym tańsza. Gdyby dzisiejsza armia zdziwionych w miarę systematycznie analizowała ofertę rynkową grupy TP i konkurencji, już dość dawno temu dostrzegłaby, że propozycje TP nie są atrakcyjne.

Na rynku, który jest nasycony – jak komórkowy – lub bliski nasycenia – jak internetu i płatnej telewizji – klientów wyrywa się konkurencji. Jak? Ano właśnie atrakcyjnymi ofertami, które pozwolą konsumentom zapłacić mniej za to samo, albo dostać więcej za dotychczasową kwotę.

Spodziewam się, że opublikowany we wtorek późnym wieczorem komunikat TP będzie miał dalszy ciąg w postaci raportu bieżącego z informacjami o planach zarządu w sprawie obniżania kosztów. Sposób obniżania kosztów TP ma od lat ten sam – redukuje zatrudnienie.

Sądzę, że nie doczekam się komunikatu, że w poczuciu odpowiedzialności za stan finansów firmy zarząd obniża swoje wynagrodzenia.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: