Kserokopiarki nie pójdą w ruch

Polkomtel nieco zaskoczył dziś dziennikarzy, a zapewne także konkurentów. Opublikował bowiem zasady taryfy No Limit dla klientów usług prepaid, a wszyscy spodziewali się, że uczyni to na konferencji prasowej w poniedziałek. W kilka godzin po ujawnieniu zasad nowej taryfy, Plus przesunął na nieokreślony termin poniedziałkowej konferencji.

Co jest w No Limit? Najkrócej rzecz ujmując najpierw trzeba wpisać i wysłać kod USSD (te kody to od lat specjalność Plusa), a potem doładować konto. Za doładowanie w wysokości od 30 zł do 49 zł klient otrzymuje nielimitowane rozmowy i SMS do wszystkich sieci komórkowych przez 5 dni, za od 50 zł do 99 zł No Limit trwa 10 dni, a za co najmniej 100 zł – 20 dni. Pieniądze z doładowania można wykorzystać na inne usługi, w tym na rozmowy i SMS po zakończeniu okresu No Limit.

Moim zdaniem, nowa taryfa nie wywoła popłochu wśród konkurencji. Choćby dlatego, że – jak wynika z informacji z filmu reklamowego – to promocja trwająca od 15 października do 28 listopada. Promocja – jak każda inna – może, ale nie musi zostać przedłużona.

Drugi powód to sprawa atrakcyjności tej oferty dla potencjalnych klientów. Plusiany No Limit to bez wątpienia krok w dobrą stronę, bo obniża koszty używania komórki w pre-paid. Biorąc jednak pod uwagę, że klient abonamentowy ma za 79,9 zł możliwość nielimitowanych rozmów do wszystkich sieci komórkowych, a także nieograniczonego wysyłania SMS i MMS, atrakcyjność oferty jest umiarkowana.

Z drugiej strony jeśli użytkownik prepaid wydaje miesięcznie 30 i więcej złotych – to prawie dwa razy więcej niż ARPU z usług prepaid w sieciach Orange i T-Mobile – to aby obniżyć cenę musi jedynie pamiętać, by przed doładowaniem wysłać kod USSD. A więc – o ile w nieujawnionym na razie regulaminie promocji No Limit nie zapisano inaczej – bez dodatkowych kosztów ma taniej.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: