Jakość stadionów

Za kilkanaście dni przekonamy się, czy operatorzy komórkowi mówią prawdę, że wszystkie stadiony, na których odbędą się w Polsce mecze Euro 2012 są przygotowane do obsłużenia spodziewanego ruch.

Na trzy tygodnie przed Euro, w krótkiej notce w branżowym serwisie GSM on Line można było przeczytać o tym, że Play i Orange zarzucają Plusowi, że Stadion Narodowy (za jego przygotowanie odpowiadał Polkomtel) pozostawia wiele do życzenia. Z kolei Plus zaatakował  Orange za jakość sieci na stadionie we Wrocławiu i Play za zasięg na stadionie w Poznaniu. W tej słownej utarczce zwracało uwagę to, że nikt nie miał pretensji do przygotowania przez PTC stadionu w Gdańsku.

Konsekwencją sporu o to który ze stadionów jest gotów do Euro, a który nie były wydawane przez każdą z sieci z osobna komunikaty, że jej stadion jest gotowy.

Rozpoznanie bojem, czyli mecze będą testem deklaracji. Ale nim ten czy inny stadion zda komórkowy egzamin lub go obleje, chętnie poznałbym wyniki niezależnych badań zasięgu na stadionach. Czasu zostało co prawda mało, ale – jak sądzę – takie testy dałoby się zrobić. Mogłoby je przeprowadzić UKE, albo np. specjalizująca się w takich badaniach warszawska firma Systemics-PAB, która ma specjalistyczny sprzęt do badań sieci także wewnątrz budynków.

Moim zdaniem, takie badania leżą w interesie operatorów i powinni się oni szybko dogadać się z potencjalnym wykonawcą i w równych częściach sfinansować koszty badania zasięgu nie tylko na trybunach, ale także w lożach i wszelkich innych dostępnych czy to dla kibiców, czy to dla piłkarzy, czy to dla służb obsługujących mecze pomieszczeniach.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: