Moja taryfa prepaid

Dziś pojawiły się informacje o nowej ofercie/taryfie prepaid w Plusie. Rewolucji nie ma. Jest krok, a w zasadzie kroczek w dobrą stronę. W nowej ofercie najbardziej mi brakuje przedłużenia ważności połączeń wychodzących do 12 miesięcy.

Moim zdaniem kwestią czasu jest pojawienie się kolejnej wersji taryf prepaid, w których użytkownik po spełnieniu pewnych warunków będzie mógł tanio rozmawiać i esemesować. Kto zadebiutuje z taką taryfą? Tego nie wiem, ale sądzę, że będzie to ten, który jest najbardziej zdesperowany.

Ostatnio zastanawiałem się jak może wyglądać nowa taryfa prepaid. I – co przyznaję – nie odkryłem Ameryki. Wzorce są w abonamentach postpaid. Tych, które Play ma w ofertach All Inclisive, czy też w ich kopii oferowanej przez Orange jako No limit do sieci. Te po 39 zł w Play i nieco droższe w Orange.

Nową taryfę prepaid wyobrażam sobie jako 350 minut do wszystkich sieci krajowych wymiennych w proporcji 1 do 1 na SMS i MMS, a do tego – co ważne – darmowe rozmowy i SMS wewnątrz sieci własnej. Całość sprzedawana za 40 zł, jako ważny 30 dni i uruchamiany za każdym razem przez klienta pakiet. Można taki pakiet kupić przy doładowaniu nie mniejszym niż 50 zł. Poza pakietem ceny usług takie jak w konwencjonalnym cenniku, czyli 29 gr za minutę rozmowy i kilka, kilkanaście groszy za SMS. Za 10 zł, które zostaje z minimalnego doładowania klient może kupić 1 GB transmisji danych, albo wykorzystać je na inne usługi.

Dla operatora taki pakiet to – moim zdaniem – szansa podbicia ARPU z jednej karty prepaid oraz spora szansa, że użytkownik schowa do szuflady karty SIM konkurentów. Czy to jest opłacalne dla operatora? Chyba tak, skoro podobne oferty mają dla abonentów.

* Może być też wersja tańsza, ze 150 minutami do wszystkich sieci (reszta bez zmian) za 20 zł uruchamiana przy doładowaniu nie mniejszym niż 30 zł.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: