Dziewica z duńskimi korzeniami

W ostatnich tygodniach w serwisach z ofertami pracy pojawiły się ogłoszenia firmy telekomunikacyjnej BeMyMobile. Wiele wskazuje – w tym sugestie zaprzyjaźnionych wiewiórek – że to właśnie ta firma wprowadzi na polski rynek wirtualnego operatora komórkowego działające pod marką Virgin Mobile.

BeMyMobile szukał głównie sprzedawców. Ale w sieci można znaleźć także ogłoszenia dotyczące pracy w księgowości i finansach. Sama firma ujawnia o sobie stosunkowo niewiele informacji, ale są one smaczne:

„BeMyMobile to firma telekomunikacyjna założona w 2011 roku w Kopenhadze. Podpisując pierwszy kontrakt z operatorem w Q4 2011, BeMyMobile dąży do tego, by być czołowym regionalnym, wirtualnym operatorem sieciowym w Europie Centralnej i Środkowej. Pierwszą aktywną kartę SIM BeMyMobile planuje uruchomić na rynek w II kwartale 2012 roku”.

Wcześniejsze wersje tej wizytówki mówiły, że firma planuje uruchomienie pierwszej karty SIM w marcu 2012 roku.

Niezawodny Google dostarcza kolejne elementy układanki. Wynika z nich, że szefem firmy jest Kristian Myrup, dyrektorem finansowym – Henrik Juuel, za sprawy technologiczne BeMyMobile odpowiada Peter W. Nielsen, a szefem marketingu jest Kasia Kurnik. W radzie nadzorczej zasiada Alan Gow. Firma zarejestrowana jest w Danii, a jej kapitał to 80 tys. DKK. Firma jest właścicielem marki Delfoni. W sieci można znaleźć ogłoszenia, w których Delfoni szuka pracowników w Polsce.

Większość wspomnianych wcześniej osób to zawodowcy w branży MVNO. Myrp, Nielsen i Kurnik pracowali w Lebara Mobile. Myrup był dyrektorem zarządzającym w Danii, Nielsen – dyrektorem operacyjnym w Danii, zaś Kurnik pracowała w marketingu. Alan Gow był współzałożycielem, a potem m.in. dyrektorem finansowym Virgin Mobile, a ostatnio doradzał tej firmie podczas procesu wchodzenia na rynki Południowej Ameryki.

I jeszcze dwa słowa o Lebara Mobile. Ten operator działa jako MVNO w ośmiu krajach, w tym m.in. w Szwecji, Danii, Francji, Niemczech i Wielkiej Brytanii, a usługi oferuje grupom etnicznym i imigrantom. Firma twierdzi, że ma ponad 3 mln klientów.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: