Zła decyzja w źle wybranym momencie

Premier decydując się na odwołanie Anny Streżyńskiej ze stanowiska prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej podjął jedną z najgorszych decyzji personalnych. Przy okazji szkoda, że sam nie zdecydował się tego powiedzieć Pani Prezes i scedował to na Michała Boniego, ministra administracji i cyfryzacji.

– Streżyńska out. Bez sensu! – skomentowała decyzję premiera Donalda Tuska jedna z moich znajomych z Fecebooka. O brak przychylności dla partii rządzącej trudno ją podejrzewać.

– Tak, sensu w tym nie ma. Łudziłem się do ostatniej chwili… – skomentował powyższe słowa inny z moich znajomych.

Kolejny znajomy informację wklejoną na swoją fajsbukową ścianę opatrzył komentarzem: Parafrazując tow. Rakowskiego: Wolny rynek usług telekomunikacyjnych – wyprowadzić!

W komentarzu dodał: Pozostaje tylko mieć nadzieję, że ta kilkuletnia terapia antybiotykowa spowodowała, że ponowne infekowanie rynku telco w Polsce będzie znacznie utrudnione.

Ze mnie wychodzi realista i sądzę, że – niestety – jest zylion sposobów na stosunkowo szybkie odkręcenie sprawy.

W komentarzach do informacji zwracano uwagę, że termin odwołania – dzień przed Wigilią i do tego piątek – został wybrany bardzo niefortunnie. Jeden z tych komentarzy brzmiał: Przy odrobinie czarnego humoru można by zapytać, kto dostał taki prezent na Gwiazdkę? :/

Nowym szefem UKE ma być – jak wieść niesie – Magdalena Gaj, wiceminister odpowiedzialna w MAC, a wcześniej w MI za telekomunikację, a poprzednio szefowa departamentu prawnego UKE. Pozostaje mieć nadzieję, że pod jej kierownictwem UKE pozostanie takie, jakim go znamy z sześciu lat rządów Anny Streżyńskiej.

Na koniec pozwolę sobie na sparafrazowanie innego klasyka: Teraz już nikt nie będzie mógł powiedzieć, że to ta Pani sprawia, że internet i usługi telefonii komórkowej w .pl są tańsze.

Reklamy

One response to this post.

  1. Posted by krzychu on 27 grudnia 2011 at 09:38

    Jeszcze jedna ofiara PR pani Ani…

    Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: