Pani prezes do pana prezesa

Wygląda na to, że P4 ma znów problem. Problem z komunikacją.

Wiewiórki doniosły uprzejmie, że prezes Jorgen Bang-Jensen zupełnie niedawno otrzymał pismo od prezes UKE. Pismo, w którym pani prezes pisze wprost: „nie zostało zawarte żadne Porozumienie UKE z P4 Sp z .o. w sprawie kampanii reklamowej”.

O co chodzi? UKE zakwestionowało to, że P4 w swych reklamach powołuje się na badania urzędu dotyczące jakości mobilnego internetu i zażądało wycofania tych reklam.

29 sierpnia Marcin Gruszka, rzecznik P4 na swoim blogu ogłosił „Reklamowe porozumienie z UKE” i wyjaśnił, że „jak przystało na poważnych partnerów osiągnęliśmy porozumienie z UKE. Nasze propozycje zostały zaakceptowane i w tym tygodniu przeprowadzony zostanie proces zmiany hasła na wykorzystywanych materiałach (TV, prasa, outdoor)”.

Napisał też: „Warto również podkreślić, ze przy tej okazji ustaliliśmy z Urzędem ogólne zasady wykorzystywania danych w kolejnych raportach. Obie strony są przekonane, że to definitywnie wyeliminuje podobne sytuacje w przyszłości”.

Ten wpis wyraźnie zaniepokoił prezes UKE, skoro dwa dni później wysłała do prezesa P4 wspomniane na wstępie pismo.

Wiewiórki twierdzą, że według UKE 26 sierpnia podczas spotkania zostały ustalone zasady wykorzystywania publikowanych na stronach urzędu raportów rynkowych „w sposób rzetelny i uczciwie przekazujący informacje w nich zawarte oraz w sposób nie powodujący wprowadzania w błąd opinii publicznej”.

Bez wątpienia mamy doczynienia ze zderzeniem przekazu marketingowego (wpis Marcina Gruszki) z chłodną oceną faktów (list pani prezes). Świadczy o tym też to, że pani prezes w swym liście stwierdziła: „pragnę podkreślić, że Prezes UKE nie zatwierdza kampanii reklamowych przedsiębiorców telekomunikacyjnych”.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: