Heyah z abonamentem?

Gdy piszę te słowa do konferencji PTC poświęconej zmianie marki Era na T-Mobile, czy też T pozostało nieco ponad 11 godzin. Tak jak we wtorek wieczorem mówiłem w TVN CNBC, nie sądzę, by rebranding przyniósł coś szczególnego klientom. Tekst powstaje dlatego, że jednej rzeczy w telewizorze nie udało mi się powiedzieć.

Otóż od wielu dni frapowało mnie dlaczego znika Era, a zostanie Heyah. I wreszcie wykombinowałem. To będzie marka dla uczniów i studentów, w której będą oferowane także usługi postpaid. W ramach dwuletnich kontraktów będą sprzedawane nie tylko specjalnie skonstruowane plany taryfowe, ale także smartfony i to w przystępnych cenach.

To co napisałem wyżej to oczywiście hipoteza, którą najbliższe godziny zweryfikują. Mam nadzieję, że pozytywnie 😉 A jeśli będzie to weryfikacja negatywna, to moim zdaniem będzie znaczyło, że PTC straciło szansę.

W Europie od kilku miesięcy panuje moda na taryfy abonenckie dla młodych. Powód jest prosty: wychowujemy sobie wiernych klientów. Holenderski KPN ma dla młodych markę Hi, a niemiecki T-Mobile promocyjną taryfę z kontraktem. Przykłady są też w innych sieciach.

Prepaid nie gwarantuje wierności, bo numer można przenieść do konkurencji z dnia na dzień. W taryfach z kontraktem wierność trwa zazwyczaj do końca umowy, a często i dłużej. Warunkiem przedłużenia wierności jest atrakcyjna oferta dostosowana do oczekiwań klienta oraz dobra cena atrakcyjnego telefonu. Jaki telefon jest atrakcyjny? Oczywiście, że smartfon 😉

Na taryfy z kontraktem przeznaczone dla młodych nie zdecydował się się żaden nasz operator. PTC może być pierwsza. Moim zdaniem jeśli pójdzie tym tropem ma szansę na szybkie zdobycie sporej rzeszy abonentów. W tym takich, którzy przeniosą do Heyah numer.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: