Pewniaki i znaki zapytania [aktualizacja 2]

Pewne wydaje się to, że krótka lista zainteresowanych zakupem akcji Polkomtelu składa się z siedmiu pozycji. Sam skład listy podawany przez różne media różni się.

Według Uli Zielińskiej, która pisze dla Parkietu i Rzeczpospolitej, a także dla rpkom.pl na krótkiej liście są:

· Zygmunt Solorz-Żak;

· Telia Sonera; · Telenor;

· Kohlberg Kravis Roberts (KRK)

· Blackstone (być może z TPG Capital);

· Prudential;

· Bain Capital (być może z CVC Capital).

Skład krótkiej listy podany 4 marca i powtórzony 7 marca na stronie internetowej Pulsu Biznesu różni się w jednym miejscu od listy Uli Zielińskiej: zamiast Prudential jest na niej – według Magdy Wierzchowskiej – Providence Equity Partners.

Gazeta Wyborcza w serwisie wyborcza.biz twierdzi, że nazwa oferenta na literę P to Prudent Bear. Stosując zasadę Google prawdę Ci powie śmiem przypuszczać, że najmniej prawdopodobna jest wersja GW.

Ale to nie koniec znaków zapytania. Dziś brytyjski serwis telecoms.com (związany z firmą badawczą Informa Telecoms & Media) poinformował, że na krótkiej liście wśród inwestorów branżowych jest Turkcell. Dodatkowo w mediach pojawiły się spekulacje, że Zygmunt Solorz-Żak może współpracować z America Movil, które nie znalazło się na krótkiej liście.

Aktualizacja:

Według agencji Reuters oferentem na P jest Providence. Według agencji na krótkiej liście nie ma  Bain Capital. Jest natomiast Apax.

Aktualizacj 2 (8 marca)

Kołymaja z krótką listą ofert na przęjcie Plusa co raz większa.  Według Dow Jones, Backstone jest za burtą http://j.mp/fz5vCN DJ wylicza TYLKo sześć firm, choć twierdzi, że jest siedem ofert na krótkiej liście.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: