157 słów o HSPA+ w Play

Jutro Play oficjalnie zaprezentuje swoje HSPA+ w pasmach 900 MHz i 2100 MHz. Wiewiórki ćwierkają, że jest to HSPA+ 21 Mbps oraz, że Play nadal będzie ograniczał maksymalną prędkość transferu.

Dostawcą technologii jest Huawei. Ciekawą rzeczą jest to, że w paśmie 900 MHz Chińczycy aby uzyskać taki transfer potrzebowali tylko 3,6 MHz. To zaś oznacza, że poza transmisją danych jest jeszcze miejsce na głos. Uruchomienie szybkiego internetu w paśmie 900 MHz nie będzie więc musiało oznaczać przeniesienia całego ruchu głosowego z tego pasma do sieci Plus, z którą P4 ma umowę o roamingu krajowym.

10 stycznia 2011 roku Play miał 562 pozwolenia radiowe na UMTS 900 i wszystkie dotyczyły lokalizacji poza największymi miastami. Z analizy mapy BTS zamieszczonej na stronie btsearch.pl wynika, że całkiem sporo było takich, które nie miały konkurencji ani ze strony W3 (UMTS 2100), ani ze strony Aero2 (UMTS 900). Słowem Play dociera z mobilnym szybkim internetem tam, gdzie nie mają go komórkowi konkurenci.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: