Kilka zdań o WP7 i HTC 7 Trophy

O WP7 napisano już chyba wszystko, co można napisać. Mnie po 10 dniach używania telefonu z tym systemem operacyjnym pozostaje zgodzić się z większością opinii.

Boli brak polskiej lokalizacji. W przypadku e-maili jest jednak rozwiązanie, czyli odpowiednia aplikacja w Marketplace. Nazywa się Polish Keyboard. Ale nadal brakuje możliwości użycie polskich znaczków w innych appsach.

Mogą potwierdzić, że sam OS jest szybki, a interfejs użytkownika przyjazny. Jednak, gdy wchodzi się w aplikacje czas może się dłużyć. Ładowanie wielu z nich i uruchamianie trwa dłużej niż np. na iPhone, czy telefonie z Androidem. Na dodatek z niezrozumiałych dla mnie powodów podczas przeglądania Marketplace, czyli sklepu z aplikacjami co pewien czas ekran zamraża się i przez długie sekundy nie da się nic zrobić.

Zawartość Marketplace rośnie z dnia na dzień, ale zdecydowana większość aplikacji – nie mówię o grach – nie jest warta tego, by je zainstalować. To co boli, to to, że wiele appsów darmowych dostępnych czy to w sklepie Googla, czy to w sklepie Appla trzeba zapłacić. Na dodatek nadal nie ma wielu aplikacji, do używania których przyzwyczaiłem się korzystając ze smartfonów czy to z iOS, czy to z Androidem. Ot choćby apps Bloomberga, czy AccuWeather.

Zapowiadana jest aktualizacja oprogramowania na WP7. Mam nadzieję, że poza zapowiadanym Copy & paste przyniesie także poprawę szybkości obsługi aplikacji oraz polską lokalizację.

Używam HTC7 Trophy. Moja lepsza połowa mówi, że jest elegancki. Ja mogę powiedzieć, że zainstalowane w tym smarfonie urządzenie do robienia zapisów cyfrowych obrazów pozostawia wiele do życzenia.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: