Outsourcing

Znów wiewiórki występują w roli głównej. Tym razem opowiadają, że na początku przyszłego roku pierwszy polski operator komórkowy ogłosi, że oddaje zarządzanie siecią w outsourcing.

Wedle tych plotek, ów operator już jakiś czas temu zebrał oferty od firm, które są zainteresowane przejęciem zarządzania siecią i pierwotnie wiele wskazywało na to, że zwycięzca zostanie wskazany jeszcze w tym roku. Teraz podobno mówi się, że rozstrzygnięcie zapadnie na początku 2011 roku

Nie trudno się domyślać, że wśród oferentów są zapewne Ericsson, Nokia Siemens Networks i Alcatel-Lucent, czyli trzej czołowi światowi producenci sprzętu telekomunikacyjnego, którzy od kilku lat świadczą takie usługi co raz liczniejszemu gronu operatorów na całym świecie.

Wiewiórki wprost nie wskazują, o którym operatorze opowiadają. Plotkują jedynie, że ten, który się na to zdecydował ma stabilną sytuację właścicielską i jest z Wielkiej Trójki.

Pewnie bym zignorował te plotki, gdyby nie dzisiejsza informacja, że Nokia Siemens Networks za kilka dni organizuje dla dziennikarzy spotkanie zatytułowane „Jak outsourcing wpłynie na telekomunikacyjny rynek pracy w Polsce?”. To spotkanie skłania mnie do zakwalifikowania opowieści wiewiórek w kategorii „prawdopodobnych plotek”.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: