Parlament znów zmienił prawo telekomunikacyjne

Ustawy o zmianie niektórych ustaw związanych z realizacją ustawy budżetowej zawierająca korzystne dla operatorów zmiany w Prawie telekomunikacyjnym czeka na podpis prezydenta.

W piątek Sejm głosował poprawki Senatu wniesione do uchwalonej 29 października ustawy o zmianie niektórych ustaw związanych z realizacją ustawy budżetowej. Dwie z nich dotyczyły wprowadzonego przez Sejm artykułu 61a PT. Pierwsza była kolejną redakcją tego artykuły, na mocy którego, jeśli operatorzy w związku ze wzrostem stawki VAT zechcą podnieść ceny usług, to nie będą musieli o tym poinformować klientów na piśmie. Wystarczy podanie informacji do publicznej wiadomości. Ponadto w tym samym artykule pozbawiono abonentów prawa do zerwania umowy bez konieczności płacenia kar w przypadku, gdy podwyżka cen wynika z podniesienia stawek VAT.

Druga poprawka Senatu głosi, że nowy artykuł PT obowiązuje od dnia publikacji ustawy, a nie – jak pierwotnie chciał Sejm – od 1 stycznia 2011 roku.

Obie poprawki Senatu zostały przyjęte przez Sejm.

Warto zwrócić uwagę, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych nadal stoi na stanowisku, że zmiany w prawie telekomunikacyjnym wprowadzone ustawą o zmianie niektórych ustaw związanych z realizacją ustawy budżetowej są sprzeczne z prawem Unii Europejskiej. Ministerstwo Finansów ma odmienne zdanie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: