Wiewiórki o AutoMapie na iPhone

Wiewiórki ćwierkają, że z Cupertino do Warszawy dotarła niecierpliwie oczekiwana przez Aquart i Geosystems Polska wiadomość: aplikacja AutoMapa na iPhone i iPada została pozytywnie zweryfikowana.

Ćwierkanie wiewiórek zakwalifikowałem w kategorii „bardzo prawdopodobne plotki” i dlatego dzielę się nią. Podobno więcej będzie wiadomo w przyszłym tygodniu. Podobno ci, którzy chcieliby kupić appsa AutoMapy w Appstore będą musieli poczekać do początku grudnia.

O tym, że ma być AutoMapa na iPhone po raz pierwszy usłyszałem ponad rok temu. Gdy byłem pewny, że coś jest na rzeczy – jak przystało na Tomasza nie uwierzę nim nie dotknę – napisałem o tym w „Gazecie Prawnej”. Pod koniec 2009 roku – już w „Dziennik Gazeta Prawna” napisałem nawet, że apss może być dostępny w I kwartale 2010 roku. Życie negatywnie zweryfikowało tę informację.

Kolejne przecieki o AutoMapie pojawiały się w serwisach fanów Appla. Moim zdaniem było to mniej lub bardziej umiejętne podgrzewanie atmosfery związane z wchodzeniem na polski rynek kolejnych aplikacji nawigacyjnych na iPhone, w tym rozdawanej za darmo klientom Ery nawigacji Navigonu.

Ciągle zastanawiam się, czy AutoMapa na iPhone ma szanse odnieść sukces sprzedażowy. Oczywistością jest to, że wszystko zależy do ceny, ale nie sama cena będzie miała wpływ. AutoMapa wchodzi na nasz rynek bardzo późno. Spora część osób, która chciała mieć nawigację w iPhone już zapewne ją ma. Czy będą skłonni zapłacić za inną, być może nawet lepszą nawigację?

Skoro już zająłem się plotkami, to sprzedam jeszcze jedną. Wiewiórki ćwierkają, że coś mogło się ruszyć w sprawie AutoMapy na Androida. Ile w t tym prawdy nie potrafię powiedzieć. Sprzedaję więc newsika bez żadnej gwarancji. Bez wątpienia byłyby to rozsądny ruch. Liczba użytkowników komórek z Androidem lawinowo rośnie. Ale i tu liczy się czas…

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: