Opinie, te sprzeczne opinie

Od kilku dni zastanawiam się, czy N8, nowy smartfon Nokii pozwoli największemu światowemu producentowi telefonów komórkowych powrócić do gry na rynku smartfonów. Telefonu w ręku nie miałem, więc muszę zdać się na opinie innych o tym urządzeniu.

Z jednej strony czytam w sieci entuzjastyczne opinie tych, którym fiński producent dał do testów N8, a z drugiej miałem okazję porozmawiać z tymi, którzy mieli to urządzenie w ręku i nie są nim zachwyceni.

I entuzjaści i sceptycy w jednym są zgodni. 1200 mAh bateria to za mało jak na współczesny smartfon. Entuzjaści podkreślają zalety dotykowego wyświetlacza N8, a sceptycy mówią mi, że ciągle daleko mu do wyświetlaczy w iPhone. Zdaniem sceptyków interfejs użytkownika N8 nadal daleki jest od doskonałości. No sklep z aplikacjami na N8 podobno świeci pustkami.

Ciekawa jest opinia Caroliny Milanesi z brytyjskiego oddziału firmy badawczej Gartner. Podkreślając w wywiadzie dla telewizji Bloomberg jakość strony sprzętowej urządzenia i jego dobrą cenę zwróciła uwagę, że gdy popatrzy się na najnowsze telefony z górnej półki z Androidem oraz iPhone, to można dostrzec, jak dużo pracy jest jeszcze przed Nokią.

W sumie same sprzeczności w opiniach. O tym, czy N8 będzie sukcesem, czy porażką zdecydują klienci, w tym być może i ja. Telefon ma być w sprzedaży u ponad 100 operatorów na świecie. We wtorek w Londynie na Nokia World, dorocznym, organizowanym od 1996 roku spotkaniu z analitykami i dziennikarzami szefowie fińskiej firmy twierdzili, że liczba zamówień w przedsprzedaży jest większa niż przypuszczali i największa w dotychczasowej historii produktów Nokii.

Osobną sprawą jest to, kiedy będzie można powiedzieć, że N8 osiągnęła sukces. Ostatni wielki smarfton Nokii – N95 – w ciągu dwóch lat sprzedaży znalazł 10 mln nabywców. Tyle iPhone, z którym N8 siłą rzeczy jest porównywana, Apple sprzedaje mniej więcej w ciągu czterech miesięcy.

Reklamy

One response to this post.

  1. Nokia N8. Świetny telefon, taki sobie system, beznadziejna data wprowadzenia na rynek. N8 zrobiłaby furorę rok-półtora roku temu, a dzisiaj będzie hitem głównie dla wiernych userów Nokii, ale klientów iPhone i Androidowi nie odbierze…

    Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: