Wyrok wiedeński: pierwsze podsumowania

W poniedziałkowych porannych notach analitycy odnieśli się do piątkowego wyroku wiedeńskiego w sprawie sporu DPTG z TP. Poniżej te fragmenty z dostępnych mi opinii, które dotyczą terminu zapłaty oraz tego, czy i w jaki sposób TP zdobędzie środki na ewentualne zapłacenie odszkodowania.

Ipopema Secutities
(…) According to the Danish party, the phase1 amount is payable within 14 days.
The Company claims that the ruling for phase1 and estimated value of phase2 will not have any impact on the dividend policy. TPSA had PLN 1.2bn cash, 5.1bn of net debt and EUR 400m of undrawn credit lines at end of Jun10, so the Company should be able to pay the amount from phase 1 and should be able to increase the debt, which after the payment  of the full amount of PLN 3.6bn, would be 1.5x EBITDA. The covenants on the loan agreement allow for debt of 3.5x EBITDA, while the covenants on EUR bonds do not have a limit on indebtedness.

KBC Securities
(…) Prezes Maciej Witucki nie chciał powiedzieć, czy spółka zapłaci wymaganą kwotę w ciągu następnych 14 dni.
(…) Jeśli spółka wypłaci zasądzoną kwotę, będzie to finansowane z dodatkowego zadłużenia, które powiększy poziom wydatków finansowych w br. i latach następnych.

O wyroku z Maciejem Wituckim rozmawiała Ula Zielińska z Parkietu i Rzeczpospolitej. O inwestycjach prezes powiedział: „Nasze zobowiązania inwestycyjne wynikające także z porozumienia z Urzędem Komunikacji Elektronicznej są całkowicie niezagrożone. Priorytety planu strategicznego do 2012 roku nie zmieniają się nawet o milimetr. W dalszym ciągu będziemy inwestowali, poprawiali obsługę klienta i walczyli o utrzymanie pozycji lidera we wszystkich segmentach rynku. Na to pieniądze mamy zagwarantowane”.

GN Store Nord ujawnił dziś, że oczekuje odszkodowania od TP za I fazę sporu do 17 września. I już zapowiedziała, że część pieniędzy (600 mln DKK) przeznacza na skup własnych akcji.
Duńczycy GN Store Nord oszacowali też odszkodowanie jakie mogą otrzymać z ewentualnej II fazy sporu. Ich zdaniem może to być ok. 1 mld DKK. Poinformowali, że wyroku w sprawie II fazy spodziewają się we wrześniu 2011 roku.

Na koniec link do informacji o aktualnym kursie akcji TP.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: