Bateria w fali

– Jak bateria? – to pytanie najczęściej zdają mi znajomi. Powód jest prosty. Samsung podaje, że powinna wystarczyć na 15 godzin rozmów i 635 godzin czuwania. To dużo. Bardzo dużo.

Na razie nie wiem, na ile wystarcza bateria w normalnym używaniu i obawiam się, że się nie dowiem, bo najpóźniej we wtorek muszę oddać tę zabawkę. Pierwszego dnia bateria była naładowana w 20 proc. Dużo korzystałem internetu czy to przez WiFi, czy przez sieć komórkową. Do tego kilka rozmów. W efekcie po kilku godzinach telefon poinformował, że pozostało 10 proc. baterii. I zaczęły się schody. Ujawniła się przykra cecha Wave – gdy poziom naładowania baterii spadnie poniżej 10 proc. telefon zaczyna oszczędzać prąd, W efekcie ekran jest słabiej podświetlany i drastycznie skraca się czas między ostatnią czynnością, a wygaszeniem ekranu. To nie ułatwia życia i używania ;-( No i jeszcze co chwila telefon krótkim, dyskretnym dźwiękiem przypomina, że jest głodny ;-(

Od naładowania minęły już ponad trzy doby i aktualny poziom baterii to 25 proc. Na co poszedł prąd: przede wszystkim na korzystanie z internetu (WiFi i sieci mobilne, w sumie kilka godzin), a także na robienie zdjęć (foty mają na prawdę niezłą jakość) i rozmowy.

Patrząc w logi domowego access point WiFi zauważyłem, że nawet w stanie spoczynku Wave co jakiś czas łączy się z punktem dostępowym. To nie sprzyja oszczędności energii. Osobną sprawą jest to, czy to cecha tego modelu, czy przypadłość konkretnego telefonu. A może po prostu Wave nie lubi Fritza, albo na odwrót.

I jeszcze jedna rzecz dotycząca WiFi: Wave nie zawsze widzi access point, w którym uprzednio było zalogowane. Za to, gdy zgubi WiFi zawsze pyta, czy ma łączyć się z internetem przez sieć komórkową. To dobra cecha, bo nie we wszystkich taryfach operatorów transmisja danych jest tania.

Wave ma coś czego brakuje iPhone przed jailbreakiem, a także wielu innym telefonom. To możliwość włączenia i wyłączenia WiFi oraz Bluetooth bez konieczności wchodzenia w ustawienia. Wystarczy na ekranie wysunąć tzw szufladkę i wcisnąć przycisk. Gdy przyjdzie SMS do jego odczytania też można skorzystać z szufladki.

A propos SMS. Kostek Młynarczyk, który jak się okazało także testuje ten telefon miał ciekawe zdarzenie. Przyszedł SMS i na wyświetlaczu pojawił się regularny blue screen 😉

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: