Czy ten typ tak ma

To ostatni opis przygód z X10. A w nim o logowaniu się do sieci i odblokowywaniu telefonu.

Kolejne dni potwierdziły obserwacje, z trasy dotyczące kłopotów X10 z ponownym samodzielnym zalogowaniem się do sieci po utracie sygnału. Po każdym wyjściu warszawskiego metra, w którym w tunelach między stacjami sieci nie da się pogadać przez komórkę, bo telefon gubi zasięg, X10 nie była w stanie ponownie zalogować się do sieci. Trzeba było wyłączać i włączać telefon. Któregoś razu tego nie zrobiłem i okazało się, że po kilkunastu minutach telefon sam się zalogował.

Nadal nie wiem, czy to przypadłość konkretnego egzemplarza, czy może „ten typ tak ma”. Maciej Bębenek z miesięcznika „Mobile Internet”, który przez lata używał tylko telefonów SE, na podstawie swoich doświadczeń z innymi komórkami tego producenta skłonny jest postawić tezę, że „ten typ tak ma”. Z kolei Piotr Rabiej, którego testy telefonów można znaleźć na stronach Onetu, twierdzi, że gdy zapomniał wyłączyć X10 na czas lotu samolotem, telefon ponownie się zalogował bez żadnych kłopotów.

I na koniec jeszcze uwaga o odblokowywaniu telefonu. Czasami mi to nie wychodzi. Telefon dzwoni, przesuwam palcem po ekranie, by odblokować X10 i dość często mi się to nie udaje za pierwszym razem. Nie wiem dlaczego, bo gdy odblokowuję telefon by np. skorzystać z Twittera, czy po prostu zadzwonić, wszystko jest OK.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: